دانشنامه تخصصی مهندسی ایران

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران

 engpedia   راه اندازی کانال تلگرام ( EngPedia_ir@ )

                همراه با مطالب ویژه سایت بصورت رایگان

  • نسخه 12.1 نرم افزار Aveva Marine در سایت قرار گرفت. (اینجا)
  • نسخه 10.52 نرم افزار Plus 2D در سایت قرار گرفت. (اینجا)
  • نسخه 11.0 نرم افزار AGI Systems Tool Kit-STK در سایت قرار گرفت.(اینجا)

همکاران

جدیدترین نسخه MPLAB

مدیریت جولای 25, 2016 3928 بازدید 0دیدگاه

شرکت میکروچیپ Microchip یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه تولید ادوات الکترونیکی نظیر میکرو کنترلر (PICmicro, dsPIC / PIC24, PIC32)، حافظه  EEPROM سریال ، حافظه SRAM سریال، دستگاه های KEELOQ، قطعات آنالوگ مورد استفاده جهت کنترل و نظارت بر توان و شارژ باطری ، آیسی های شبکه و تبدیل پروتکل های شبکه ای به یکدیگر و… می باشد.

MPLAB® XC نام مجموعه نرم افزاری شرکت میکرو چیپ برای برنامه نویسی میکروکنترلرهای PIC میباشد. این نرم افزار در دو گروه اصلی کامپایلر ( که خود دارای 4 زیر  مجموعه است) و رابط کاربری (IDE) ارائه شده است، کاربران میتوانند با توجه به میکروکنترلرهای مورد استفاده و زبان برنامه نویسی دلخواه خود، یکی از کامپایلرهای زیر را دانلود کرده و استفاده کنند.

در این مجموعه رابط کاربری یا IDE، محیطی است که کاربر برنامه خود را در آن وارد میکند، با فشرده شدن کلید MAKE در نرم افزار، برنامه نوشته شده از محیط IDE به کامپایلر ارسال شده و توسط آن به زبان ماشین ترجمه میشود. در واقع کامپایلر مبدل زبان C به کد مورد نیاز برای برنامه ریزی میکروکنترلر است.

MPLABX

MPLAB® X Integrated Development Environment (IDE)
کامپایلرهای MPLAB فاقد محیط کاربری هستند و شرکت میکروچیپ برای نوشتن برنامه و ایجاد واسط  کاربری، نرم افزاری به نام MPLAB® X IDE را ارائه نموده است. در  MPLAB® X IDE میتوانید از یکی از کامپایلرهای بالا جهت تبدیل برنامه نوشته شده به کد هگز استفاده کنید.

درفروشگاه سایت، جدیدترین نسخه MPLABX و حتی نسخه های پیشین این نرم افزار موجود است (2.35 و 3.3). همچنین تمام نسخه های کامپایلر نیز موجود می باشد: 1.34 تا 1.37

تمام نرم افزارها تست شده و با گارانتی ارائه می گردد.

جهت تهیه و اطلاعات بیشتر از طریق info@engpedia.ir اقدام نمایید.

نظرات شما باعث دلگرمی و پیشرفت ما می شود.

telegram: @EngPedia_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *