دانشنامه تخصصی مهندسی ایران

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران

 engpedia   راه اندازی کانال تلگرام ( EngPedia_ir@ )

                همراه با مطالب ویژه سایت بصورت رایگان

  • نسخه ۱۲.۱ نرم افزار Aveva Marine در سایت قرار گرفت. (اینجا)
  • نسخه ۱۰.۵۲ نرم افزار Plus 2D در سایت قرار گرفت. (اینجا)
  • نسخه ۱۱.۰ نرم افزار AGI Systems Tool Kit-STK در سایت قرار گرفت.(اینجا)

همکاران

دانلود هندبوک An Introduction To Programming The Microchip PIC

مدیریت اسفند ۲۴, ۱۳۹۱ 1924 بازدید ۰دیدگاه

.

PIC

.

میکروچیپ(Microchip) چیست؟

میکروچیپ وسیله ای بسیار کوچک به اندازه یک دانه برنج بوده که در داخل آن یک کد اختصاصی در مرحله ساخت طراحی شده است و به عنوان عامل شناسایی مورد استفاده قرار می گیرد .

.

چیپ قطعه ای داخل رایانه است که برای چک کردن مدارها(PIC) و تبادل اطلاعات منطقی (صفر و یک ) به کار برده می شود. چیپ با حروف اختصاری ح خ, که تراشه (زخخح ) نیز نامیده می شود, الکترونیک بسته ای از عناصرالکتریکی مانند ترانزیستورها و مقاومت ها است که در یک تراشه از جنس کریستال سیلیکونی یا مواد دیگر جای داده می شود و مدارهای مجتمع از روی تعداد عناصر موجود در آن ها تقسیم بندی می شوند .

تراشه یا مدار مجتمع (نام دیگرآن IC = Integrated Circuit)  به مجموعه‌ای از مدارات الکترونیکی اطلاق می‌گردد که با استفاده از مواد نیمه رسانا عموماً ma همراه با میزان کنترل شده‌ای ناخالصی) در ابعادی کوچک (معمولاً کمتر از یک سانتی متر مربع) ساخته می‌شود. این مدارات معمولاً شامل دو یا سه نوع دستگاه الکترونیکی می‌باشند: مقاومت . خازن و ترانریستور (مهم‌ترین آنها ترنزیستور می‌باشد). هر تراشه معمولاً حاوی تعداد بسیار زیادی ترانزیستور می‌باشد که با استفاده از فناوری پیچیده‌ای در داخل یک لایه از سیلیکن همگون و با ضخامتی یکنواخت و بدون ترک تزریق شده‌اند.

به زبان ساده تر وبطور کلی یک تکه کوچک و نازک از سیلیکن (silicon) است که ترانزیستورهای سازنده ریزپردازنده طبق یک مدار چاپی روی آن سوار میشوند.

.

یک chip ممکن است ابعادی به اندازه یک اینچ (cm ۵/٢) در یک اینچ داشته باشد و حاوی ده ها میلیون عدد ترانزیستور باشد. گاهی روی یک chip که مساحت آن فقط چند میلیمترمربع است هزاران عدد ترانزیستور سوار میشود..

.

Ccd از دهها هزار عنصر تصویر (pixel) تشکیل شده است که بر روی یک chip (تراشه) نازک ۱٫۲″, ۱٫۳″, ۱٫۴″ هستند. هر پیکسل به نوری که روی آن می افتد واکنش نشان می دهد به وسیله ذخیره کردن بار الکتریکی بر روی شبکه های دقیق و ثبت کردن امواج افقی و عمودی که به وسیله سیگنال ها به سمت جریان ویدئویی حمل  می شوند.  این انتقال سیگنال ها هر ۶۰ مرتبه در ثانیه ظاهر می شوند.

 .

Download4 دانلود Android SDKدانلود

.

 پسورد: engpedia.ir

.

نظرات شما باعث دلگرمی و پیشرفت ما می شود.

telegram: @EngPedia_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *