نرم افزار Yokogawa Centum VP R5 پیشرفته ترین نرم افزار کنترل فرآیند یکپارچه

1934 بازدید

سیستم کنترل توزیع شده DCS شرکت یوکوگاوا با نام CENTUM VP پیشرفته ترین نرم افزار سیستم کنترل فرآیند یکپارچه است که بهره وری و بهینه سازی افزایش یافته را در طیف گسترده ای از صنایع ارائه می دهد. سیستم کنترل توزیع شده (Distributed Control System) یا به عبارتی سیستم DCS شرکت یوکوگاوا (Yokogawa) به نام نرم افزار CENTUM VP شناخته می‌شود. عبارت VP مخفف Vigilant Plant و به معنی سیستم هوشمند می‌باشد.

اولین نسخه از سیستم کنترل سنتوم Centum VP در سال 1975 از سمت شرکت Yokogawa ارائه شد. نسخه‌های زیادی مرتبط با سیستم های DCS معرفی شده است که هرکدام در زمان خود جز قویترین نرم افزارهای DCS به شمار می‌رفت.

امروزه در صنعت اتوماسیون نفت و گاز مدل‌های CENTUM CS 3000 بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل سیستم DCS در سال 2001 تحت عنوان R3 توسعه داده شد. شرکت Yokogawa در سال 2005 یک توسعه تکنولوژی مهم روی بأس Vnet ایجاد نمود و بعدها به دنبال آن مدل پیشرفته‌تر و کاملتری از سیستم DCS خود را در سال 2008 با نام تجاری CENTUM VP روانه بازار کرد. این سیستم DCS از سال 2005 تا امروزه در حال توصیه و تکامل است.

نرم افزار CENTUM VP یک رابط مانیتورینگ HMI مدرن است و ایستگاه‌های کنترلی آن قادرند دیتا را با سرعت و اطمینان بالاتری پردازش کنند. در نرم افزار CENTUM VP همه موارد قابلیت ریدانت شدن (Redundant) دارند و با توجه به ویژگی پیکربندی CPU به صورت pair & spare این سیستم طبق اعلام سازنده‌اش می‌تواند به ضریب اطمینان 99.99999% دست پیدا کند و این یک اتفاق فوق العاده است.

یکی از نگرانی‌های مهندسان اتوماسیون در پلنت های صنعتی در مواجه با CENTUM VP این است که وقتی می‌خواهند از سیستم جدید استفاده کنند آیا دیتابیس‌های مربوط به مدل‌های قدیمی‌تر CENTUM را می‌توان به این سیستم import و استفاده نمود یا خیر. یوکوگاوا این نگرانی را به صورت 100 درصد از بین برده است به طوری که شما در پلنت خود با یک سیستم CENTUM VP می‌توانید یک سیستم CENTUM-XL (نسخه سال 1988) را کنترل و مانیتور کنید و این کار به آسانی و تنها با استفاده از یک bus converter انجام می‌شود. و یا حتی ارتباط دو طرفه سیستم جدید با CENTUM CS 3000 (نسخه سال 1998) جهت کنترل و مانیتورینگ نیز امکان پذیر است.

معرفی نسخه Yokogawa Centum VP

نسخه موجود نرم افزار Centum VP در سایت ما، نسخه R5.03.20 است که مربوط به سال 2014 می‌باشد.

این ورژن از نرم افزار Centum VP هم در نسخه 32 بیت و هم 64 بیت ویندوز Windows 7 قابل نصب می‌باشد، که در این راهنما نرم افزار Centum VP R5 در نسخهٔ 64 بیتی ویندوز 7 نصب می‌گردد.

در صورتی که قصد اجرای یک پروژهٔ واقعی و اتصال PC یا لپ تاپ به سیستم DCS و PLC ها (PLC های شرکت Yokogawa توسط این شرکت FCS (مخفف Field control station) نامگذاری شده است) و یا Console های HIS (سیستم مانیتورینگ HMI توسط شرکت Yokogawa با HIS (مخفف Human Interface Station) نامگذاری شده است) وجود داشته باشد، و نیز کارت شبکه مخصوص این شرکت (Vnet/IP Network Interface Card) در PC (معمولاً صنعتی) بصورت سخت افزاری نصب شده باشد و keyboard این شرکت نیز به PC متصل شده باشد، همچنین کارت‌های USB(AIP 262) یا PCI(AIP 261) جهت اتصال به Console HIS از طریق USB یا PCI (USBRAS Interface Card) در PC نصب شده باشد، نیاز به نصب درایورهای مربوطه خواهد بود، در غیر اینصورت نیازی به نصب آنها نیست، هرچند در صورتی که جهت نصب هر کدام از این درایورها اقدام شود، پیغام خطای عدم وجود سخت افزار مربوطه نشان داده خواهد شد. (جهت نمایش این موضوع و مشاهدهٔ خطاهای مربوط به هر کدام از درایورها؛ در ویدئوی راهنمای نصب، بطور عمد این اقدامات انجام می‌شود، چون هیچ یک از این کارتها در سیستم نصب نیست، پیام خطای مربوط به عدم وجود کارت از طرف نرم افزار دریافت خواهد شد.)

از میان درایورها، درایور Control Bus Driver برای هر سیستمی که سخت افزارهای شرکت Yokogawa در آن نصب نشده باشد، قابل نصب است، هرچند به دلیل عدم وجود سخت افزار، و عدم وجود شبکه در یک سیستم Standalone، کارائی لازم را نخواهد داشت.

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزار Yokogawa Centum VP به منظور راه اندازی سیستم کنترل فرآیند یکپارچه اینجا مراجعه کنید.

در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزار Yokogawa Centum VP نشان خواهیم داد.

 

Centum VP خرید

 

Yokogawa Centum VP

 

Yokogawa Centum VP دانلود

 

download Yokogawa Centum VP

نسخه R5.03.20 نرم افزار Yokogawa Centum VP R5 مربوط به سال 2014 بصورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
تمامی ماژول ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد.
این نرم افزار در ویندوز 7 با معماری 64 بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.