نرم افزار ESI PAM-Crash 2G 2005

1052 بازدید

در این پست قصد داریم دو نرم افزار ESI PAM-Crash و ESI PAM-Safe را به شما معرفی نماییم. این نرم افزارها محصول شرکت ESI Group می باشد. نرم افزار Crash بر اساس روش المان محدود (FEM) می تواند هندسه های پیچیده را با المانهای تیر (beam)، پوسته (shell & membrane) و سالید (solid) مدل کند. نرم افزار انواع مواد خطی (Linear) و غیرخطی (non-Linear)، الاستیک (Elastic)، ویسکوپلاستیک (Viscoplastic)، مواد فوم و مواد کامپوزیتی (Composite) چندلایه را با در نظر گرفتن مدلهای شکست داراست.

ESI PAM-Crash & PAM-Safe

 

pam-crash

PAM-Crash

نرم افزار PAM-Crash جهت شبیه سازی تصادف خودرو بکار می رود. این نرم افزار PAM Crash برای شبیه سازی تصادف و طراحی سیستم های ایمنی سرنشینان، عمدتاً در صنعت خودرو استفاده می شود. ورژن اولیه PAM-CRASH 2G در سال ۲۰۰۲ معرفی شد و بررسی اثرات فرآیندهای تولید ریخته گری، استمپینگ و فرآیندهای تولید مواد کامپوزیتی در روند طراحی را با ترکیب کردن شبیه سازی این فرآیندها در دیگر نرم افزارها با شبیه سازی تصادف، امکان پذیر نمود.

این نرم افزار مهندسان خودرو را قادر می سازد تا عملکرد طرح پیشنهادی خودرو را شبیه سازی کرده و احتمال آسیب به سرنشینان را در سناریوهای تصادف چندگانه ارزیابی کنند.

Pam-Crash یک بسته نرم افزاری از گروه ESI است که برای شبیه سازی تصادف و طراحی سیستم های ایمنی سرنشینان، عمدتاً در صنعت خودرو استفاده می شود. این نرم افزار مهندسان خودرو را قادر می سازد تا عملکرد طرح پیشنهادی خودرو را شبیه سازی کرده و احتمال آسیب به سرنشینان را در سناریوهای تصادف چندگانه ارزیابی کنند.

📌  آخرین نسخه این نرم افزار با نام ESI PAM-Crash 2G 2005 موجود می باشد.

در ادامه عکسهایی محیط نرم افزار PAM-Crash ارائه می شود.

 

pam crash 2G

 

 

esi pam crash 2g

PAM-Safe

نرم افزار ESI PAM-Safe یک نرم افزار صنعتی با کاربرد خاص است و جهت شبیه سازی اثر سیستم نگهدارنده مانند کمربند ایمنی و کیسه هوا بر سرنشین خودرو استفاده می شود. اولین سیستم محافظ در یک خودرو، کمربند ایمنی است. با استفاده از PAM-SAFE Belt Generator می توان به دقت همه جوانب یک مکانیزم کمربند ایمنی کامل شامل اثر کمربند بر سرنشین، sliprings، retractors و pretensioners را مدل کرد.

از PAM-SAFE می توان برای شبیه سازی کیسه هوا بر اساس مدلهای دینامیکی گاز، مدلهای ساخت و شرایط خاص تماسی استفاده کرد. در این حالت می توان از ابزار Airbag Folder و دیگر ابزارهای پیش پردازش موجود در نرم افزار PAM-SAFE استفاده نمود. با ابزار Sim-Folder موجود در این نرم افزار می توان ترتیب تاشدن کیسه هوا را به دقت مدل کرد. همچنین الگوهای تاشدن زیادی در این ابزار وجود دارد.

روش (Finite Point Method (FPM ابزاری رایج و پیشرفته در مدلسازی اثرات دینامیک گازهاست که برای مدلسازی بازشدن کیسه هوا در نرم افزار PAM-SAFE استفاده می شود. برای بدست آوردن تقریبی اولیه از روش فشار یکنواخت (Uniform Pressure) استفاده میشود که روشی سریع است و بطور کامل با روش FPM هماهنگ می باشد.

همچنین در این نرم افزار آدمکهای مختلفی بصورت صلب مفصلی برای بررسی پارامتریک و بصورت المان محدود برای مباحث طراحی وجود دارد. در این آدمکها مکانیزمهای آسیب شامل شکست، کشش رباطهای مفصلی، فشارها و تنشهای داخلی وجود دارد.

نرم افزار PAM-CRASH و نرم افزار PAM-SAFE به طور کامل با یکدیگر یکپارچه شده اند بطوری که میتوان سازه کامل خودرو را در PAM-CRASH مدل کرد و سپس وارد PAM-SAFE نمود. در این حالت می توان بررسی نمود که اجزای داخلی خودرو مثل داشبورد در هنگام تصادف خودرو در برابر برخورد سرنشین چگونه رفتار خواهند کرد.

در ادامه عکسهایی محیط نرم افزار PAM-Safe ارائه می شود.

pam-safe

esi pam-safe

آخرین نسخه هر دو نرم افزار PAM-Crash و PAM-Safe در فروشگاه سایت دانشنامه تخصصی مهندسی ایران موجود می باشد. فایل های آموزشی نیز همراه با نرم افزار ارائه خواهد شد. در ادامه بخش هایی از فایل آموزش را مشاهده میکنید.

pam-crash help

.

pam-safe help

در کنار فایل های آموزشی فوق، تعداد بسیار زیادی مثال در رابطه با مدلسازی تصادف و ایمنی و کمربند و کیسه هوا و… همراه با پکیج ارائه خواهد شد.

esi pam crash example

.

esi pam-crash pam-safe 2G

آخرین نسخه نرم افزار با نام ESI PAM-CRASH 2G 2005 بصورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
هر دو نرم افزار PAM-Crash  و PAM-Safe در پکیج موجود است.
این نرم افزار در ویندوز XP با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین نحوه تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.
تماس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.