نرم افزار OrcaFlex 11.4c 2024 تحلیل و شبیه‌سازی فراساحلی

488 بازدید

نرم افزار OrcaFlex یک نرم‌افزار تخصصی در زمینه تحلیل و شبیه‌سازی استاتیکی و دینامیکی سیستم‌های خطوط لوله و کابل در زیر آب و فراساحلی محصول شرکت Orcina می‌باشد. این نرم‌افزار به‌طور اصلی برای مهندسی سیستم‌های دریایی و زیردریایی به‌کار می‌رود. این نرم افزار می‌تواند مسائل مختلفی را در زمینه جریان سیالات، فشار، انتقال حرارت، انرژی، ضربه و توربین‌ها حل کند.

OrcaFlex یک نرم افزار تخصصی برای تحلیل و شبیه‌سازی سیستم‌های لوله‌کشی و سیستم‌های دریایی است. این نرم افزار برای مهندسان و کارشناسان در زمینه طراحی و تحلیل سازه‌های دریایی، کشتی‌ها، سیستم‌های لوله‌کشی زیردریایی، کابل‌های زیردریایی، سیستم‌های بادی و سیستم‌های پرنده‌ای استفاده می‌شود.
OrcaFlex امکانات بسیاری برای تحلیل و طراحی سیستم‌های دریایی و لوله‌کشی ارائه می‌دهد.

قابلیت های OrcaFlex

برخی از قابلیت‌های اصلی OrcaFlex عبارتند از:

1. تحلیل دینامیکی: OrcaFlex قابلیت تحلیل دینامیکی سیستم‌های لوله‌کشی و دریایی را فراهم می‌کند. این شامل تحلیل و شبیه‌سازی تأثیر امواج، جریانات آب، نیروهای بادی و سایر نیروهای خارجی بر روی سازه‌ها و سیستم‌های لوله‌کشی است.
2. شبیه‌سازی بارگذاری و رفتار سازه: با استفاده از OrcaFlex، می‌توانید بارگذاری‌های مختلف را بر روی سازه‌ها و سیستم‌های لوله‌کشی اعمال کنید و رفتار آنها را در شرایط مختلف مانند باد، امواج و نیروهای جریان آب بررسی کنید.
3. تحلیل استاتیکی: نرم افزار OrcaFlex امکان تحلیل استاتیکی سیستم‌های لوله‌کشی و سازه‌های دریایی را فراهم می‌کند. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید بارهای استاتیکی مانند وزن خود سازه، فشار داخلی لوله‌ها و نیروهای خارجی را بررسی کنید.
4. مدل‌سازی مواد و شکست سازه‌ها: OrcaFlex امکان مدل‌سازی و شبیه‌سازی رفتار مواد مانند فولاد، بتن، پلاستیک و چوب را فراهم می‌کند. همچنین، قابلیت تحلیل اثر شکست سازه‌ها و رفتار غیرخطی را نیز داراست.
5. تحلیل پایداری: با استفاده از OrcaFlex، می‌توانید پایداری سازه‌ها و سیستم‌های لوله‌کشی را بررسی کنید و تحلیل‌های مربوط به پایداری و رفتار دینامیکی را انجام دهید.
6. تحلیل تنش و کشش

ماژول OrcaWave

ماژول OrcaWave یک برنامه تحلیل پراش است که بارگذاری و پاسخ بدنهای خیس به دلیل امواج آب سطحی را از طریق نظریه جریان پتانسیل محاسبه میکند. ماژول OrcaWave به شما امکان میدهد که یک مدل از یک بدن خیس را بسازید، پارامترهای مربوط به امواج و شرایط مرزی را تعیین کنید و نتایج را در قالب نیروها، لحظه ها، تنشها، تغییر شکلها و انتقال ببینید. ماژول OrcaWave همچنین قابلیت انتقال دادهها را به ماژول orcaflex برای تحلیل دینامیکی ترکیبی دارد.

برای استفاده از ماژول OrcaWave شما نیاز به یک دانگل، یک دستگاه سخت افزاری کوچک که باید به کامپیوتر یا شبکهای که کامپیوتر به آن متصل است، متصل شود، دارید. این دانگل در واقع مجوز شما برای اجرای یک نسخه از ماژول OrcaWave است.

OrcaFlex به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از یک رابط کاربری گرافیکی، سیستم‌های لوله‌کشی و سازه‌های دریایی را مدل‌سازی کرده و شرایط مختلفی را شبیه‌سازی کنید.

برخی دیگر از قابلیت‌های اصلی OrcaFlex عبارتند از:
1. مدل‌سازی اجزای سیستم: شما می‌توانید اجزای مختلف سیستم‌های لوله‌کشی و سازه‌های دریایی را در OrcaFlex مدل‌سازی کنید، از جمله لوله‌ها، کابل‌ها، بویانت‌ها، لنگرها و سایر اجزا.
2. مدل‌سازی نیروها و بارها: شما می‌توانید نیروها و بارهای مختلف را بر روی سیستم اعمال کنید، از جمله نیروهای جریان آب، نیروهای بادی، نیروهای جرمی و نیروهای دیگر.
3. شبیه‌سازی رفتار دینامیکی: OrcaFlex امکان شبیه‌سازی رفتار دینامیکی سیستم‌های لوله‌کشی و سازه‌های دریایی را فراهم می‌کند، از جمله تحلیل جوانب مختلف مانند شناوری، حرکت سیستم به دنبال جریان آب، تأثیر امواج و سایر نیروهای خارجی.
4. تحلیل استاتیکی: شما می‌توانید در شرایط استاتیکی بارهای مختلف را بر روی سیستم اعمال کرده و تحلیل رفتار آنها را در شرایط مختلف مانند وضعیت فعلی، باد و امواج انجام دهید.
5. تحلیل پایداری: OrcaFlex امکان تحلیل پایداری سیستم‌های لوله‌کشی و سازه‌های دریایی را فراهم می‌کند.
6. تحلیل تنش و کشش: OrcaFlex به شما امکان می‌دهد تا تنش‌ها و کشش‌های مورد نیاز در سیستم را تحلیل کنید. می‌توانید نقاط ضعف و نقاط قوت سازه را شناسایی کنید و از این تحلیل‌ها برای بهبود طراحی و ایمنی سازه استفاده کنید.
7. تحلیل تاثیرات محیطی: OrcaFlex قابلیت تحلیل تاثیرات محیطی مانند امواج، جریان آب، جریان هوا و شرایط جوی را داراست. می‌توانید تأثیر این عوامل را بر روی سیستم‌ها و سازه‌ها بررسی کنید و در نتیجه طراحی بهتری را ارائه دهید.
8. گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل داده‌ها: OrcaFlex قابلیت تولید گزارش‌های جامع و تجزیه و تحلیل دقیق داده‌های شبیه‌سازی را فراهم می‌کند. می‌توانید نتایج شبیه‌سازی را به صورت گرافیکی یا عددی مشاهده کرده و در گزارش‌ها و مستندات مورد استفاده قرار دهید.
نرم افزار OrcaFlex با استفاده از روش عددی المان محدود (Finite Element Method) عمل می‌کند و از الگوریتم‌های پیشرفته برای حل معادلات مربوطه استفاده می‌کند. این نرم افزار برای تحلیل و طراحی سیستم‌های پیچیده در صنایع نفت و گاز، انرژی دریایی، زیردریایی، حمل و نقل دریایی و سایر صنایع مرتبط استفاده می‌شود.
مهندسان و کارشناسان می‌توانند با استفاده از OrcaFlex طرح‌های مختلف را مدل‌سازی کرده، رفتار سیستم را در شرایط ورودی مختلف شبیه‌سازی کرده و نتایج تحلیل را برای بهبود طراحی‌ها و ایجاد راهکارهای بهینه استفاده کنند.

کاربردهای OrcaFlex

کاربردهای معمول در تحلیل دینامیکی خارج ساحلی عبارتند از:
• سیستم‌های رایزر: SCRs, TTRs, hybrids, flexibles, umbilicals, hoses
• سیستم‌های مهار: spread, turret, SPM, jetty, etc.
• برنامه‌ریزی نصب باقابلیت‌هایی در تمام محدوده سناریوها
• سیستم‌های کشیده شده: bundle dynamics, seismic arrays, towed bodies, etc.
• دفاع، انرژی‌های تجدید پذیر دریایی، پایداری کف دریا و بسیاری دیگر از انواع سیستم

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزار OrcaFlex جهت تحلیل و شبیه‌سازی استاتیکی و دینامیکی فراساحلی به اینجا مراجعه کنید.
در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزار OrcaFlex نشان خواهیم داد.

 

OrcaFlex

 

orcaflex

orcaflex

orcaflex

 

orcaflex

orcaflex

orcaflex

 

orcaflex

 

orcaflex

نسخه  11.4c  نرم افزار  OrcaFlex  به صورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
تمامی ماژول ها و قسمت‌ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. همراه نرم افزار فایل آموزشی و مثال وجود دارد.
این نرم افزار در ویندوز  10 , 11  با معماری  64  بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.