نرم افزار Stata v18 2024 تحلیل داده‌های آماری

131 بازدید

نرم افزار Stata (استاتا) یک ابزار قوی آماری برای تحلیل داده‌های آماری، اقتصادی، اجتماعی و جامعه شناسی و همچنین اجرای مدل‌های آماری است. این نرم‌افزار ابزاری بسیار مفید برای انجام تحلیل داده در زمینه‌های مختلف از جمله علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم رفتاری و… است. با استفاده از Stata، کاربران قادرند تا داده‌های خود را وارد کرده، تحلیل‌های آماری مختلفی را انجام دهند و نتایج را به شکل گزارش‌ها یا نمودارهای تحلیلی نمایش دهند. این نرم‌افزار از زبان برنامه‌نویسی خاص خود به نام “Stata language” برای انجام تحلیل‌های آماری استفاده می‌کند.

بسته نرم افزاری Stata قادر است تا مدل‌های آماری پیچیده را برای تحلیل داده‌های متفاوت ایجاد کند، از جمله رگرسیون‌های خطی و غیرخطی، تحلیل عاملی، و غیره. این نرم افزار قادر است نمودارهای مختلفی از جمله نمودارهای میله‌ای، نمودارهای پراکندگی، نمودارهای جعبه‌ای و… را ایجاد کند که برای نمایش داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنها بسیار کارآمد هستند.

قابلیت‌های نرم افزار Stata

Stata دارای ویژگی‌های زیر است:

  • پردازش داده‌های بزرگ: قابلیت پردازش داده‌های بزرگ با سرعت بالا از جمله یکی از ویژگی‌های اصلی استاتا است.
  • تنوع در تحلیل آماری: این نرم‌افزار انواع مختلفی از تحلیل‌های آماری را پشتیبانی می‌کند، از جمله تحلیل‌های توصیفی، آزمون فرض، مدل‌های خطی و غیرخطی، تحلیل زمانی سری‌های زمانی، تحلیل عوامل و…
  • پشتیبانی از برنامه‌نویسی: امکانات برنامه‌نویسی مختلفی را برای انجام تحلیل‌های پیچیده و گسترده فراهم می‌کند.
  • گرافیک قدرتمند: قابلیت رسم نمودارها و گراف‌های زیبا و قابل فهم برای نمایش نتایج تحلیلی.
  • پشتیبانی از استانداردهای صنعتی: قابلیت ایجاد گزارش‌های قابل قبول برای ارائه نتایج به دیگران با استفاده از استانداردهای معتبر آماری.

 

Stata با اضافه کردن ویژگی‌های جدیدی مانند Bayesian Model Averaging (BMA)، تجزیه و تحلیل اثرات علیه فرضیات آماری با استفاده از روش‌های بیزی و تحلیل همبستگی علیه علت‌ها (Causal Mediation Analysis)، تجزیه و تحلیل متغیرهای اعدادی و محاسبات آماری دلخواه در جداول آماری (Tables of Descriptive Statistics)، طراحی‌های توالی گروهی (Group Sequential Designs) برای آزمایش‌های بالینی، تقویت اطلاعات بیشتر در مدل‌های خطی (Robust Inference for Linear Models) و توسعه مدل‌های استنتاجی بوت استرپ در محیط‌های غیرمنظم (Wild Cluster Bootstrap)، سعی در ارتقاء کیفیت و تنوع تحلیل‌های آماری را دارد. این امکانات شامل تحلیل‌های بیش‌سطحی (Multilevel Meta-Analysis)، تحلیل‌های تجزیه و تحلیل متغیرهای معیاری (Meta-Analysis for Prevalence)، ایجاد پیش‌بینی‌های مدل Cox با استفاده از روش Lasso (Lasso for Cox Model) و تحلیل چندسطحی در داده‌های مختلف (Heterogeneous DID) می‌باشد. این تغییرات همچنین شامل ارتقاء ویژگی‌های ویرایشگر فایل ویرایشگر داده‌ها و اضافه کردن قابلیت‌های گزارش‌دهی جدید می‌شود.

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزارهای Stata جهت تحلیل داده‌های آماری به اینجا مراجعه کنید. در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزارهای Stata نشان خواهیم داد.

 

stata

stata

نسخه  v18 2024  نرم افزار  Stata  به صورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
تمامی ماژول ها و قسمت‌ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. همراه نرم افزار فایل آموزشی به همراه مثال وجود دارد.
این نرم افزار در ویندوز  10  با معماری  64  بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.