نرم افزار CompAero v17 طراحی و تحلیل آئرودینامیکی کمپرسورهای محوری

305 بازدید

نرم افزار CompAero یک بسته کامل شبیه سازی طراحی و تحلیل آئرودینامیکی کمپرسورهای محوری محصول شرکت flexwareinc است. این نرم افزار شامل 20 ماژول مختلف است که هر کدام یک وظیفه خاص را انجام می‌دهند. این نرم افزار برای کامپیوترهای شخصی و سیستم عامل‌های ویندوز طراحی شده است.

CompAero یک قابلیت اساسی پیش‌بینی عملکرد را تنها بر اساس هندسه و شرایط عملیاتی ارائه می‌کند که مطمئناً یکی از بهترین‌های تجاری موجود است. استراتژی آن ارائه بهترین پیش بینی ممکن بدون انتظار از کاربر برای کمک به پاسخ است. این شامل تجزیه و تحلیل عملکرد کلی کمپرسورهای چند مرحله‌ای (قبل یا بعد از اصلاح) است.

سیستم نرم افزار CompAero یک قابلیت کاربردی نسبتاً پیچیده را ارائه می‌دهد که برای برنامه‌های کاربردی کمپرسور گریز از مرکز مانند rerates و revamps بسیار مفید است. این شامل استفاده از برنامه طراحی مقدماتی آیرودینامیک مرحله (SIZE) و برنامه تجزیه و تحلیل عملکرد آیرودینامیکی (CENCOM) برای توسعه طرح‌های مرحله واقعی و انجام یک تحلیل عملکرد برای برنامه مورد نظر است. برنامه SIZE پیکربندی‌های مرحله نسبتاً کاملی را ایجاد می‌کند که به خوبی برای اهداف عملکرد مشخص شده مناسب هستند.

مشخصات ورودی مورد نیاز عموماً بسیار کم است، اما کلیات کافی برای رسیدگی به محدودیت‌های طراحی شناخته شده که معمولاً در فعالیت‌های نرخ مجدد با آن مواجه می‌شوند، مانند اندازه شفت، اندازه پوشش، طول محوری، سرعت، نواحی فلنج، و غیره ارائه می‌دهند. SIZE برنامه همچنین می‌تواند یک ورودی CENCOM کامل را صادر کند. فایلی که امکان تجزیه و تحلیل عملکرد فوری پیکربندی مرحله ایجاد شده را فراهم می‌کند. هنگامی که مراحل مورد نیاز پیکربندی شدند، برنامه CENCOM می‌تواند فایل‌های ورودی خود را برای تجزیه و تحلیل عملکرد چند مرحله‌ای کامل ترکیب کند.

 

ماژول‌های CompAero

لیست کامل این ماژول‌ها عبارتند از:

CompAero یک برنامه منوی که به شما امکان می‌دهد تا بین برنامه‌های دیگر جابه جا شوید و آن‌ها را کنترل کنید.

SIZE یک برنامه طراحی آئرودینامیکی اولیه برای مراحل کمپرسورهای محوردار.

CENCOM یک برنامه تحلیل عملکرد آئرودینامیکی برای کمپرسورهای محوردار تک مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای.

GASPATH یک برنامه طراحی مسیر گاز (مختصات دیواره‌ها و پره‌ها) برای کمپرسورهای محوردار.

VLDESIGN یک برنامه طراحی و تحلیل عملکرد آئرودینامیکی دقیق برای دیفیوزرهای بدون پره.

VDDESIGN یک برنامه طراحی و تحلیل عملکرد آئرودینامیکی دقیق برای دیفیوزرهای دارای پره و تحلیل جریان پره به پره. RCDESIGN یک برنامه طراحی و تحلیل عملکرد آئرودینامیکی دقیق برای کانال‌های بازگشت و خمیدگی‌های میانی و تحلیل جریان پره به پره.

FLOW3D یک برنامه تحلیل میدان جریان ناویسکوز سه بعدی با تحلیل لایه مرزی سطحی.

B2B2D یک برنامه تحلیل جریان پتانسیل دو بعدی پره به پره با تحلیل لایه مرزی سطحی.

TDB2B یک برنامه تحلیل جریان پره به پره با روش زمانی با تحلیل لایه مرزی سطحی.

RKMOD یک بسته معادله حالت مایع ایده آل و غیر ایده آل برای محاسبه خواص ترمودینامیکی مختلف (این معادله حالت توسط بسیاری از برنامه‌های دیگر استفاده می‌شود).

GASDATA یک برنامه نگهداری پایگاه داده خواص گاز برای پشتیبانی از برنامه RKMOD و برنامه‌های دیگر که از معادله حالت آن استفاده می‌کنند (شامل یک پایگاه داده فعلی از بیش از 100 ترکیب).

BEZIER یک برنامه برای تولید منحنی‌هایی که توسط برنامه GASPATH برای ساخت مختصات دیواره‌ها و پره‌ها استفاده می‌شود. این برنامه می‌تواند به طور مستقیم از برنامه GASPATH فراخوانی شود یا به طور جداگانه اجرا شود.

RIGPAC(بسته هندسه پره محوری) یک بسته هندسه عمومی برای پره‌های محوری، اما مناسب برای قطعات دارای پره دیگر نیز. این بسته عملیات و محاسبات هندسی مختلفی را که معمولاً در طراحی و پیاده سازی کمپرسورهای محوردار استفاده می‌شوند انجام می‌دهد (مانند مقیاس بندی، برش نوک، اعمال پروفایل‌های جدید برای ظرفیت‌های مختلف و غیره). از نظر مفهومی مشابه برنامه GASPATH است، با این تفاوت که از هندسه موجود شروع می‌کند. این برنامه اغلب برای وارد کردن طرح‌های قطعات موجود به سیستم طراحی و تحلیل برای رفع مشکلات یا ارتقاء فعالیت استفاده می‌شود.

AXCOM یک برنامه تحلیل عملکرد آئرودینامیکی برای کمپرسورهای محوری تک مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای.

AXSTAGE یک برنامه طراحی مرحله کمپرسور محوری.

AXDESIGN یک برنامه طراحی کمپرسور محوری چند مرحله‌ای.

EXHAUST یک برنامه تحلیل عملکرد آئرودینامیکی برای دیفیوزرهای خروجی (شامل اسکرول یا جمع کننده).

VOLUTE یک برنامه طراحی هندسه دقیق برای پروفایل‌های مسیر ولوت مناسب برای کمپرسورهای محوردار و توربین‌های محوری-ورودی. این برنامه پروفایل‌های مسیر را در ایستگاه‌های محیطی مشخص شده با استفاده از مقاطع عرضی بیضوی یا مستطیلی برای ولوت های خارجی یا داخلی طراحی

BLADE یک برنامه هندسه بخش پره برای پره‌های مختلف استاندارد کمپرسورهای محوری است. این برنامه از نرم افزار CompAero گرفته شده است و برخی از کاربران آن را برای طراحی بخش‌های پره برای استفاده در برنامه‌های ساده توربین بادی مفید یافته‌اند.

PTC10 یک برنامه اصلاح عملکرد آزمایشی کمپرسورهای محوردار به عملکرد طراحی (عملیات میدانی) طبق ASME PTC 10-1997 است. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا عملکرد کمپرسورهای محوردار خود را با توجه به شرایط محیطی ورودی و خروجی، فشار و دمای گاز، و غیره تصحیح کنید.

 

سیستم CompAero دارای قابلیت import/export  گسترده‌ای است که به شما امکان می‌دهد تا برنامه‌های مختلف را با یکدیگر و با نرم افزارهای دیگری که معمولاً در طراحی و تحلیل آئرودینامیکی توربوماشینری استفاده می‌شوند هماهنگ کنید. این قابلیت‌ها به شما کمک می‌کنند تا داده‌های خود را به راحتی وارد و خارج کنید و نتایج خود را با استانداردهای صنعتی مقایسه کنید.

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزار CompAero جهت طراحی و تحلیل آئرودینامیکی کمپرسورهای محوری به اینجا مراجعه کنید.
در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزار CompAeroنشان خواهیم داد.

 

CompAero

CompAero

CompAero

CompAero

CompAero

CompAero

CompAero

CompAero

نسخه  v17  نرم افزار  CompAero  به صورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
تمامی ماژول ها و قسمت‌ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. همراه نرم افزار فایل آموزشی و مثال وجود دارد.
این نرم افزار در ویندوز  10  با معماری  64  بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.