نرم‌افزار FestoCAD دیتابیس تجهیزات سیستم‌های هیدرولیک، پنوماتیک و الکترونیکی

581 بازدید

نرم‌افزار FestoCAD Festo PARTdataManager یک دیتابیس کامل شامل فایل های 3D و 2D و کاتالوگ تجهیزات سیستم‌های هیدرولیک، پنوماتیک و الکترونیکی از شرکت فستو می باشد. نرم‌افزار Festo PARTdataManager به صورت یک بسته کامل از ابزارهای طراحی و شبیه‌سازی به همراه کتابخانه‌ای از کامپوننت‌های متنوع مانند سیلندرهای هیدرولیک، ولوهای پنوماتیک، سوئیچ‌های الکترونیکی و … عرضه می‌شود. نرم‌افزار FestoCAD به کاربران این امکان را می‌دهد، تا با استفاده از این کامپوننت‌ها و ابزارهای موجود در نرم‌افزار، سیستم‌های هیدرولیکی، پنوماتیکی و الکترونیکی را طراحی و شبیه‌سازی کنند.

این نرم‌افزار از زبان برنامه‌نویسی Visual Basic استفاده می‌کند و در محیط ویندوز قابل اجراست. همچنین FestoCAD دارای یک واسط کاربری گرافیکی است که به کاربران امکان طراحی و شبیه‌سازی سیستم‌های هیدرولیکی، پنوماتیکی و الکترونیکی را با استفاده از روش‌های گرافیکی و بصری فراهم می‌کند.

نرم افزار FestoCAD یک نرم افزار طراحی و شبیه‌سازی سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی است که توسط شرکت Festo آلمان تولید شده است. این نرم افزار برای کار با محصولات شرکت Festo طراحی شده است و قابلیت طراحی و شبیه‌سازی سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی در آن وجود دارد.

با استفاده از نرم افزار FestoCAD می‌توان به سادگی و با دقت بالا سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی را طراحی و شبیه‌سازی کرد. این نرم افزار به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از تصاویر سه بعدی محصولات شرکت Festo آن‌ها را به راحتی به سیستم خود اضافه کنند و از آن‌ها در طراحی و شبیه‌سازی استفاده کنند. همچنین، FestoCAD دارای ابزارهایی برای تحلیل و بررسی عملکرد سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی می‌باشد که به کاربران امکان می‌دهد تا از قابلیت‌های مختلفی همچون ایجاد نمودارهای فشار و جریان، بررسی کیفیت و دقت کنترل سیستم‌ها و … بهره ببرند.

با استفاده از نرم افزار FestoCAD، طراحی سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی با سرعت و دقت بالا امکان‌پذیر می‌شود و همچنین این نرم افزار به کاربران امکان تست و بررسی سیستم طراحی شده قبل از ساخت و راه‌اندازی آن را می‌دهد که می‌تواند باعث کاهش هزینه و زمان مورد نیاز برای تولید سیستم شود.

نرم افزار FestoCAD یک ابزار طراحی برای شبیه‌سازی سیستم‌های اتوماسیون صنعتی است که توسط شرکت Festo AG ساخته شده است. این نرم افزار به کاربران امکان می‌دهد تا سیستم‌های اتوماسیونی خود را با استفاده از قطعات Festo شبیه سازی کنند و از طریق شبیه سازی این سیستم‌ها، قبل از راه‌اندازی و نصب آن‌ها، ابتدا از صحت و سلامت آن‌ها مطمئن شوند.

FestoCAD شامل یک محیط گرافیکی است که به کاربران امکان می‌دهد تا قطعات مختلف را به راحتی به یکدیگر متصل کرده و یک سیستم اتوماسیون صنعتی را شبیه‌سازی کنند. همچنین، این نرم افزار دارای کتابخانه‌ای از قطعات Festo است که به کاربران اجازه می‌دهد قطعات مختلفی را به سیستم خود اضافه کنند و سپس آن‌ها را به صورت مشابه با سیستم واقعی در محیط شبیه‌سازی ترتیب دهند.

با استفاده از FestoCAD، کاربران می‌توانند سیستم‌های اتوماسیونی خود را شبیه‌سازی کرده و تست کنند تا مشکلات و خطاهای ممکن در سیستم خود را شناسایی کرده و آن‌ها را قبل از راه‌اندازی و نصب سیستم برطرف کنند. همچنین این نرم‌افزار به کاربران امکان می‌دهد تا طرح‌های خود را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارند و در کنار همکاری بر روی یک پروژه، سیستم‌های جدید را طراحی کرده و شبیه‌سازی کنند.

خروجی نرم افزار FestoCAD

فایلهای خروجی نرم افزار FestoCAD در قالب نرم افزارهای زیر است:

 

 • AutoCAD®
 • Autodesk® Inventor®
 • CATIA® V5
 • Pro/ENGINEER®
 • NX™
 • SOLID EDGE®
 • SolidWorks®

قابلیت‌های نرم افزار FestoCAD Festo PARTdataManager

 • طراحی سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی: با استفاده از این نرم افزار می‌توانید سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی را با استفاده از قطعات موجود در کتابخانه نرم افزار طراحی کنید.
 • شبیه‌سازی: با استفاده از این نرم افزار می‌توانید عملکرد سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی خود را با شبیه سازی در شرایط مختلف تست کنید.
 • بهینه‌سازی: با استفاده از الگوریتم‌های بهینه سازی موجود در نرم افزار FestoCAD می‌توانید سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی خود را بهینه کنید و از مصرف انرژی کمتری برای عملکرد بهره‌مند شوید.
 • تجزیه و تحلیل سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی: با استفاده از نرم افزار FestoCAD می‌توانید سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی خود را تجزیه و تحلیل کنید و از نقاط ضعف و قوت سیستم آگاه شوید.
 • نمایش گرافیکی: با استفاده از این نرم افزار می‌توانید نمودارهای سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی خود را به صورت گرافیکی نمایش دهید.
 • طراحی سریع و آسان: FestoCAD با یک رابط کاربری ساده و قابل فهم برای همه کاربران طراحی شده است که می‌توان با آن سریعاً و با دقت بالا قطعات هیدرولیک و پنوماتیک را طراحی کرد.
 • کتابخانه محصولات: این نرم افزار شامل کتابخانه‌هایی از قطعات هیدرولیک و پنوماتیک می‌باشد که می‌توان از آنها برای طراحی استفاده کرد. این کتابخانه‌ها از محصولات شرکت Festo و برندهای دیگری که با استاندارد Festo سازگاری دارند، پشتیبانی می‌کنند.
 • شبیه سازی و تجزیه و تحلیل: با استفاده از FestoCAD، می‌توانید شبیه سازی کنید و عملکرد قطعات را تجزیه و تحلیل کنید. این نرم افزار مجهز به ابزارهایی مانند آنالیز انعطاف پذیری، آنالیز فشار، آنالیز زاویه و… می‌باشد که باعث می‌شود محاسبات دقیق‌تری انجام شود.
 • سفارشی سازی و گزارش گیری: FestoCAD به کاربران این امکان را می‌دهد که گزارش‌هایی را برای طرح‌های خود بسازند. و اطلاعات مورد نیاز را برای مدیریت پروژه‌هایشان تولید کنند. همچنین این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا برای نیازهای خاص خود، محصولات سفارشی تولید کنند.
 • انعطاف پذیری و پشتیبانی از فرمت‌های مختلف: FestoCAD به کاربران این امکان را می‌دهد که فایل‌های خروجی را در فرمت‌های مختلفی از جمله STEP، IGES و DXF ذخیره کنند.
 • امکان انتخاب و مقایسه مدل‌های مختلف در حین طراحی برای بهینه‌سازی عملکرد ماشین آلات
 • امکان محاسبه خودکار اندازه‌ها، وزن‌ها و فواصل بین اجزای ماشین
 • امکان ذخیره و بازیابی پروژه‌های طراحی شده توسط کاربران
 • امکان نمایش دو بعدی و سه بعدی قطعات و مونتاژهای مختلف با امکاناتی مانند پان، زوم و چرخش
 • امکان تولید نقشه‌های فنی و نقشه‌های تولید
 • امکان تولید خروجی در فرمت‌های مختلف برای استفاده در سایر نرم‌افزارها
 • امکان تولید مستندات فنی و راهنمای کاربری جهت راحتی کاربران با نرم‌افزار

 

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزار FestoCAD جهت طراحی و شبیه‌سازی مدارهای دیجیتالی به اینجا مراجعه کنید.

در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزار FestoCAD نشان خواهیم داد.

 

festo partSolutions

 

 دانلود کاتالوگ جدید festo

 

download festo 2023

 

فستو festo

 

دانلود فستو

 

download fetocad

نسخه 11 نرم افزار Festo PARTdataManager (FestoCAD) به صورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
تمامی ماژول ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. 
این نرم افزار در ویندوز 10 با معماری 64 بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.