نرم افزار NIAflow 2024 شبیه‌سازی فرایندهای فرآوری مواد معدنی

512 بازدید

نرم افزار NIAflow یک نرم افزار تخصصی مهندسی معدن جهت شبیه‌سازی فرایندهای فرآوری مواد معدنی است که به تحلیل و بهینه‌سازی فرآیندهای مختلف مرتبط به صنایع مختلف کمک می‌کند. این نرم‌افزار ابزاری قدرتمند برای مهندسان و محققان می‌باشد تا در طراحی و بهبود فرآیندها و تجهیزات مختلف مانند کارخانه‌های پردازش مواد، کارخانه‌های سیمان، معادن، کارخانه‌های ذوب آهن و غیره بهره ببرند.

NIAflow یکی از نرم افزارهای شبیه سازی برای انواع کاربردهای فرآوری مواد معدنی است که با رابط گرافیکی شهودی آن می‌توانید کلیه پروسه‌های یک کارخانه را مدل سازی و محاسبه کنید. همچنین NIAflow در سال 2015 توسط شرکت Haver & Boecker Niagara توسعه داده شده است. پکیج NIAflow در حال حاضر در دو نسخه ‘MINING’ و ‘AGGREGATE’ عرضه شده است. نسخه ‘MINING’ برای کاربردهای فرآوری مواد معدنی و نسخه ‘AGGREGATE’ برای کاربردهای فرآوری شن و ماسه طراحی شده است.

قابلیت های NIAflow

این نرم افزار دارای قابلیت های زیر می‌باشد.

 • شبیه‌سازی فرآیند و مدارات: NIAflow به شما اجازه می‌دهد تا فرآیندها و مدارات مرتبط با صنایع مختلف را به صورت دقیق مدل‌سازی و شبیه‌سازی کنید. این ویژگی می‌تواند در تجزیه و تحلیل فرآیندها و بهبود طراحی‌های مختلف کاربرد داشته باشد.
 • مدیریت مواد و تجهیزات: شما می‌توانید مواد و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای فرآیند را به صورت دقیق واارزان تر مدیریت کنید. این ویژگی می‌تواند به بهینه‌سازی مصرف مواد و منابع کمک کند.
 • تحلیل هیدرولیک و نقشه‌های جریان: شما می‌توانید تاثیرات هیدرولیک فرآیند و نقشه‌های جریان مواد را تجزیه و تحلیل کنید. این ویژگی در تضمین بهره‌وری بهتر و کاهش ضایعات بسیار مفید است.
 • پشتیبانی از انواع فرآیندها: NIAflow انواع مختلف فرآیندها را شامل می‌شود از جمله فرآیندهای سنگ شکنی، سرندکاری، آسیاب‌ها، شوینده‌ها و تجهیزات معدنی. این انعطاف‌پذیری امکان شبیه‌سازی و بهینه‌سازی فرآیندهای گوناگون را فراهم می‌کند.
 • تحلیل عملکرد و بهره‌وری: شما می‌توانید عملکرد فرآیندها و تجهیزات را تجزیه و تحلیل کرده و بهره‌وری آنها را ارزیابی کنید. این امکان به شما کمک می‌کند تا بهبودهای لازم را اعمال کنید.
 • پیش‌بینی عملکرد فرآیند: NIAflow به شما امکان پیش‌بینی عملکرد فرآیند را می‌دهد تا قبل از پیاده‌سازی فیزیکی بتوانید مطمئن شوید که فرآیند مورد نظر به خوبی کار خواهد کرد.
 • پشتیبانی از طراحی چیدمان و مکانیزاسیون: با استفاده از NIAflow می‌توانید چیدمان تجهیزات و تأسیسات فرآیندی را برای بهینه‌سازی فضا و انتقال مواد طراحی کنید. همچنین، می‌توانید تأسیسات مکانیزاسیون را نیز مدل‌سازی کنید.
 • ارتقاء بهره‌وری: با استفاده از تحلیل‌ها و شبیه‌سازی‌های انجام شده توسط NIAflow، می‌توانید بهره‌وری فرآیند خود را افزایش دهید و مصرف منابع را به حداقل برسانید.
 • پشتیبانی از تحلیل توازن جرمی و انرژی: NIAflow امکان تحلیل توازن جرمی و انرژی را فراهم می‌کند تا میزان مصرف انرژی و توازن مواد در فرآیندها را بهبود ببخشد.
 • پشتیبانی از انواع محاسبات و تحلیل‌ها: NIAflow قابلیت انجام محاسبات و تحلیل‌های متنوع را فراهم می‌کند. از جمله محاسبات هیدرولیکی، حرارتی، واکنش‌های شیمیایی، و محاسبات مکانیکی برای تطابق با نیازهای فرآیند مورد نظر.
 • پشتیبانی از طراحی و مدل‌سازی گرافیکی: این نرم‌افزار به شما امکان مدل‌سازی گرافیکی فرآیندها و تجهیزات را با استفاده از رابط کاربری گرافیکی برای سهولت کار کاربران فراهم می‌کند.
 • پشتیبانی از بهینه‌سازی فرآیندها: با اطلاعات حاصل از شبیه‌سازی‌ها و تحلیل‌ها، می‌توانید فرآیندها و تجهیزات را بهینه‌سازی کرده و به حداکثر بهره‌وری و بهینگی دست یابید.
 • امکان انتقال نتایج به نرم‌افزارهای دیگر: NIAflow به شما امکان انتقال نتایج شبیه‌سازی و تحلیل‌ها به نرم‌افزارهای دیگر مانند Excel یا محیط‌های مهندسی متنوع را فراهم می‌کند.
 • پشتیبانی از انواع داده‌ها و واحدها: این نرم‌افزار به شما امکان وارد کردن و مدیریت داده‌های مختلف و استفاده از واحدهای اندازه‌گیری مختلف را می‌دهد.

نرم افزار NIAflow یک نرم افزار شبیه سازی انواع فرایندهای فرآوری مواد معدنی است. با رابط گرافیکی آن می‌توانید کلیه پروسه‌های یک کارخانه را مدل سازی و محاسبه کنید. NIAflow از خرد کردن و غربالگری خشک و مرطوب، و مرتب سازی فرآیندها پشتیبانی می‌کند. NIAflow طراحی پروسه‌ها را آسان و بهینه سازی سود شما را ممکن می‌کند. رابط گرافیکی اجازه می‌دهد تا با کشیدن و رها کردن اشیاء روی صفحه نمایش، پروسه خود را به صورت ساده و شهودی ایجاد کنید. چه شما با کارخانه‌های موجود یا پروژه‌های جدید سروکار دارید، می‌توانید تنظیمات و سناریوهای مختلف را بلافاصله آزمایش کنید. بدین ترتیب زمان و پول خود را برای راه اندازی دستگاه‌های خود صرفه جویی می‌کنید. NIAflow با قابلیت انتخاب جزئیات توسط کاربر، تمام داده‌های مربوط به کارخانه را در یک جای ذخیره می‌کند. با قابلیت چاپ و اسناد جامع آن، شما همواره دسترسی به تمام اطلاعات خود خواهید داشت.

 

رابط گرافیکی شهودی

NIAflow با رابط گرافیکی شهودی آن، طراحی پروسه‌های فرآوری مواد معدنی را آسان و جذاب می‌کند. با استفاده از NIAflow، شما می‌توانید با کشیدن و رها کردن اشیاء روی صفحه نمایش، پروسه خود را به صورت ساده و شهودی ایجاد کنید. اشیاء می‌توانند نماینده یک نوع خاص از دستگاه یا تجهیرات باشند، مانند: سنگ شکن، آسیاب، هیدروسایکلون، جداساز مغناطیسی، فلوتاسیون و غیره. شما می‌توانید اشیاء را با استفاده از ماوس یا صفحه کلید جابجا کنید، اندازه آنها را تغییر دهید، خصوصیات آنها را ویرایش کنید و با خطوط اتصال به یکدیگر متصل کنید. NIAflow نوع ماده را با رنگ خطوط اتصال نشان می‌دهد. برای مثال، خط قرمز نشان دهنده ماده خشک و خط آبی نشان دهنده ماده مرطوب است. شما می‌توانید پروسه خود را در حالات گوناگون ببینید، مانند: نمایش سطح بالا، نمایش جزئیات، نمایش پارامترهای فروانس، نمایش پارامترهای زمان و نمایش پارامترهای فضای چشم.

 

محاسبات در حالات باز و بسته

NIAflow قابلیت تحلیل حالات باز و بسته را دارد که در آن کلیه دستگاه‌های خرد کن و آسیاب به صورت کاملاً بهینه یا کاملاً اشباع کار می‌کنند. حالت باز به این معنی است که تولید دستگاه‌های خرد کن و آسیاب به صورت مستقل از یکدیگر تعیین می‌شود. در این حالت، NIAflow با استفاده از روابط تجربی و تئوریک، قدرت و سرعت دستگاه‌های خرد کن و آسیاب را براساس عملکرد مورد نظر تعیین می‌کند. حالت بسته به این معنی است که تولید دستگاه‌های خرد کن و آسیاب به صورت وابسته به یکدیگر تعیین می‌شود. در این حالت، NIAflow با استفاده از الگوریتم‌های حل چرخه، تعادل جرم را به صورت پایدار حساب می‌کند.

 

شبیه سازی مرتب سازی

NIAflow قابلیت شبیه سازی مرتب سازی براساس چگالی، رنگ، شکل، مغناطش یا محتوای فلزات را دارد. تجهیرات مرتب ساز عبارتند از: هیدروسایکلون، جداساز بالادست، جداساز پائین دست، جداساز الکترومغناطیسی، جداساز الکترو استاتیک، جداساز گرانشی، جداساز سانتریفوژ و غیره. برای هر تجهیرات، یک تابع برش قابل تعریف است که نشان می‌دهد که چگونه ماده از دستگاه عبور می‌کند. NIAflow با استفاده از مدل‌های الکترومغناطیس، می‌تواند پارامترهای فروانس، زمان و فضای چشم را برای مرتب سازی محاسبه کند.

 

تعریف کارخانه‌ها

اشیاء می‌توانند در کارخانه‌های مختلف قرار گیرند. کارخانه‌ها توسط برنامه عملیاتی مشخص می‌شوند. برنامه عملیاتی نشان می‌دهد که چه زمانی و چگونه کارخانه‌ها را راه اندازی و توقف کنید. شما می‌توانید برنامه عملیاتی را با استفاده از جدول زمان بندی ویرایش کنید. NIAflow با استفاده از برنامه عملیاتی، می‌تواند پارامترهای اقتصادی، از جمله: تولید، مصرف، هزینه، سود و بازده را برای هر کارخانه و کل سیستم محاسبه کند.

ویژگی های NIAflow

برخی از ویژگی‌های نرم افزار NIAflow عبارتند از:

مدل سازی و محاسبه تعادل جرم: NIAflow مقادیر جرم را در تجهیزات فرآورش در دوره‌های خشک یا مرطوب محاسبه می‌کند. NIAflow نوع ماده را با رنگ خط‌های اتصال نشان می‌دهد.

شبیه سازی مرتب سازی: NIAflow قابلیت شبیه سازی مرتب سازی براساس چگالی، رنگ، شکل، مغناطش یا محتوای فلزات را دارد. تجهیرات مرتب ساز عبارتند از: هیدروسایکلون، جداساز بالادست و غیره. برای هر تجهیرات، یک تابع برش قابل تعرف است.

محاسبات در حالات بسته: NIAflow قابلیت تحلیل حالات بسته را دارد که در آن کلیه دستگاه‌های خرد کن و آسیاب به صورت کاملاً بهینه کار می‌کنند. NIAflow با اجرای چرخه‌های حساب، تعادل جرم را به صورت پایدار حساب می‌کند.

تعداد اشیاء: هر شیء در NIAflow یک نوع خاص از دستگاه یا تجهیرات را نشان می‌دهد. نسخه ‘MINING’ از NIAflow از هر تعداد شیء پشتیبانی می‌کند. اشیاء یکسان می‌توانند توسط یک شیء نماینده شوند.

تعریف کارخانه‌ها: اشیاء می‌توانند در کارخانه‌های مختلف قرار گیرند. کارخانه‌ها توسط برنامه عملیاتی مشخص می‌شوند.

 

نرم افزار NIAflow از روش‌های مختلف برای مدل سازی رفتار مواد در دستگاه‌های فرآورش استفاده می‌کند. این روش‌ها شامل روش‌های تجربی، روش‌های تئوریک، روش‌های شبکه عصبی، روش‌های ژنتیک و روش‌های فازی هستند. با استفاده از این روش‌ها، NIAflow می‌تواند پارامترهای مهمی مانند: ضریب خردایش، ضریب آسیاب، ضریب جداسازی، ضریب بازده و ضریب کیفیت را برای هر دستگاه یا تجهیرات محاسبه کند.

همچنین NIAflow از چندین نوع نمودار برای نمایش و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کند. این نمودارها شامل: نمودار ستونی، نمودار خطی، نمودار پراکندگی، نمودار جعبه‌ای، نمودار پایانه‌ای و نمودار سانکی هستند. با استفاده از این نمودارها، NIAflow می‌تواند روند و تغییرات پارامترهای مختلف را در طول زمان یا در بین گروه‌های مختلف نشان دهد.

علاوه بر موارد فوق، NIAflow از چندین نوع گزارش برای خروجی داده‌ها استفاده می‌کند. این گزارش‌ها شامل: گزارش عملکرد، گزارش بهینه سازی، گزارش اقتصادی، گزارش فنی و گزارش جامع هستند. با استفاده از این گزارش‌ها، NIAflow می‌تواند اطلاعات کلیدی و مفید را در قالب جدول، نمودار، شکل و متن به کاربر ارائه دهد.

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزار NIAflow جهت شبیه‌سازی فرایندهای فرآوری مواد معدنی به اینجا مراجعه کنید.

در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزار NIAflow نشان خواهیم داد.

 

NIAflow

 

 

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

NIAflow

 

NIAflow

 

NIAflow

نسخه v3.2.7 2024 نرم افزار NIAflow به صورت کامل و بدون محدودیت موجود است.
تمامی ماژول ها و قسمت‌ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. همراه نرم افزار فایل آموزشی به همراه چندین مثال وجود دارد.
این نرم افزار در ویندوز 10 با معماری 64 بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.
جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha


0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.