نرم افزار IX1D تحیل مقاومت و وارونگی صدای الکترومغناطیسی

836 بازدید

نرم افزار IX1D یک برنامه مقاومت جریان مستقیم (DC) یک بعدی، قطبش القایی (IP)، مغناطیسی تلوریک (MT) و وارونگی صدای الکترومغناطیسی است. نرم افزار IX1D محصول شرکت interpex می باشد.

Direct Current (DC) resistivity

Induced Polarization (IP)

Magnetotelluric (MT)

Electromagnetic sounding inversion

نرم افزار IX1D از اکثر آرایه‌های مقاومت DC پشتیبانی می‌کند، از جمله: آرایه‌های Wenner، Schlumberger Dipole-dipole Pole-dipole و Pole-Pole. این نرم افزار از مقاومت یا مقاومت با اندازه‌گیری IP بر حسب PFE، قابلیت شارژ بر حسب میلی‌ثانیه یا فاز بر حسب mrad پشتیبانی می‌کند و علاوه بر این، از وارونگی صدای مغناطیسی (MT) با مقاومت ظاهری و فاز امپدانس پشتیبانی می‌کند.

IX1D از اندازه‌گیری‌های الکترومغناطیسی درون فازی و مربعی فرکانس هم‌سطح افقی، هم‌سطح عمودی و هم‌محور عمودی فرکانس دامنه در برابر فرکانس، فاصله سیم‌پیچ یا ارتفاع ابزار پشتیبانی می‌کند. اندازه گیری‌ها می‌تواند بر حسب درصد یا ppm میدان اولیه باشد.

همچنین این نرم افزار از اندازه‌گیری‌های رسانایی EM از نظر رسانایی ظاهری بر حسب میلی‌زیمنس بر متر پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این، IX1D این قابلیت را دارد که در یک گزارش چاه مقاومتی از یک فایل ASCII مسطح بخواند و کاربر می‌تواند به طور تعاملی لاگ را به چندین لایه گسسته با برازش بخش‌های خط مستقیم به رسانایی تجمعی در گزارش کاهش دهد. مدل به دست آمده را می‌توان برای مدل سازی بیشتر به مدل در مجموعه داده‌های فعلی کپی کرد.

قابلیت‌های IX1D

 • پارامترها را می‌توان ثابت کرد تا در طول وارونگی تغییر نکنند یا محدودیت‌هایی اعمال شود، بنابراین یک پارامتر فقط می‌تواند در یک محدوده خاص تغییر کند.
 • ارتفاعات مرزی لایه نشان داده شده و نسبت به ارتفاعات سطح محاسبه می‌شود.
 •  کادر محاوره‌ای ورود مدل امکان دستکاری پویا ستون‌ها و ردیف‌ها را فراهم می‌کند تا ورود مدل راحت‌تر شود. Fix Flags به کاربر اجازه می‌دهد تا پارامترهای محاسبات وارونگی را اصلاح کند. ضخامت لایه (یا عمق) و/یا مقاومت را می‌توان در فرآیند وارونگی ثابت کرد.
 •  محاسبات مدل رو به جلو و معکوس را می‌توان با استفاده از دکمه‌های موجود در گفتگوی ورودی مدل انجام داد. مدل‌ها را می‌توان با استفاده از عمق لایه یا ضخامت لایه معکوس کرد.
 •  گرافیک‌ها به عنوان داده‌های صدا در سمت چپ و مدل در سمت راست ارائه می‌شوند. برگه‌های ویژگی تعاملی امکان پیکربندی کاربر داده‌های نمایش داده شده را فراهم می‌کند. برای داده‌های DC و IP، مدل را می‌توان روی همان محورهایی که داده‌ها نمایش داد.
 •  دستورات منو و دکمه‌های نوار ابزار برای تخمین مدل لایه‌ای (فقط داده‌های DC و IP)، تخمین مدل صاف یا تجزیه و تحلیل معادل‌سازی مدل لایه‌ای در دسترس هستند.
 • مدل‌های صاف با شروع با لایه‌های زیادی به تعداد نقاط داده ایجاد می‌شوند. ضخامت‌ها به طور خودکار از داده‌های فاصله یا فرکانس تولید می‌شوند و مدل با یک زمین همگن شروع می‌شود (همه لایه‌ها روی مقاومت متوسط موجود در داده‌ها تنظیم می‌شوند). وارونگی می‌تواند رگرسیون ریج یا وارونگی اوکام باشد.
 • صفحه نمایش پنجره صدا را می‌توان برای نشان دادن مدل لایه‌ای، مدل صاف، تجزیه و تحلیل معادل یا هر ترکیبی از این سه تنظیم کرد. برای مقاومت DC (با IP)، مدل (ها) همچنین می‌توانند در نمودار مشابه داده‌ها نشان داده شوند، در این صورت محور فاصله به عنوان یک محور عمق دو برابر می‌شود.
 • نمودارهای مدل و داده‌ها را می‌توان با کشیدن ماوس روی صفحه نمایش با فشار دادن دکمه سمت چپ، بزرگنمایی کرد. این قابلیت را می‌توان با کلیک بر روی دستور منوی Zoom در منوی View یا با کلیک بر روی نماد نوار ابزار Zoom روشن و خاموش کرد.
 • برچسب‌های محور و همچنین اندازه محورها را می‌توان در قسمت View Properties ویرایش کرد. خطوط شبکه، از جمله اصلی و فرعی، برای محورهای داده و مدل را می‌توان در زیرگزینه های منوی View Grid روشن و خاموش کرد. با انتخاب دستور منوی View Unzoom می‌توان محورها را از مدل و داده‌ها به صورت خودکار مقیاس بندی کرد.
 • داده‌ها، مدل‌های لایه‌ای و مدل‌های صاف را می‌توان به فایل‌های ASCII صادر کرد.
 • گرافیک‌ها را می‌توان به صورت فرمت‌های فایل DXF، CGM یا WMF صادر کرد.
 • دکمه‌های نوار ابزار برای دستورات منوی پرکاربرد، از جمله صدای جدید یا مدل، باز کردن و وارد کردن داده‌ها، ذخیره، چاپ، ویرایش داده یا مدل، وضعیت بزرگ‌نمایی، حذف بزرگنمایی، انتخاب نمایش مدل، محاسبات رو به جلو، معکوس و تحلیل معادل، ارائه شده‌اند و برآورد مدل‌های لایه‌ای یا صاف.

 

برای مشاهده اطلاعات کامل نرم افزار ix1d به منظور بررسی و تحلیل مقاومت جریان مستقیم (DC) یک بعدی، قطبش القایی (IP)، مغناطیسی تلوریک (MT) و وارونگی صدای الکترومغناطیسی به سایت interpex.com مراجعه کنید.

در ادامه عکس هایی از محیط نرم افزار ix1d نشان خواهیم داد.

 

دانلود IX1Dv3

 

download IX1D

 

IX1D cracked

 

download IX1Dv full

 

دانلود IX1D با کرک

دانلود نسخه کامل IX1D

نسخه 3.6 نرم افزار IX1D بصورت کامل و بدون محدودیت موجود است. (جدیدترین نسخه)
تمامی ماژول ها فعال می باشد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. همراه نرم افزار تعدادی مثال آماده وجود دارد. 
این نرم افزار در ویندوز 10 با معماری 64 بیتی با موفقیت نصب و تست شده است.

 

جهت تهیه این نرم افزار از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید. 
 
Use this Button to Contact us: 
تماس Contact us

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نویسنده : آدرس سایت : ایمیل :
کد روبرو را وارد نمایید
captcha

تعداد 2 دیدگاه برای نوشته " نرم افزار IX1D تحیل مقاومت و وارونگی صدای الکترومغناطیسی" ارسال شده است .

  Hussein 27 شهریور 1402 در 10:00 ق.ظ
 1. Very good

 2. پاسخ
   مدیریت 31 شهریور 1402 در 5:20 ب.ظ
  • thanks

  • پاسخ

0

شبکه های اجتماعی

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0 0

همکاران ما

گروه مپنا
گروه مپنا
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
سایپا
سایپا
ایران خودرو
ایران خودرو
شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران
ذوب‌آهن اصفهان
ذوب‌آهن اصفهان
فولاد خوزستان
فولاد خوزستان
درخواست نرم افزار
در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.
    همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.